środa, 25 maja 2016

Projekotwanie plotki z plastyku na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na to ani komunikowania tego faktu gminie nie licząc szczególnych wypadków.

Projekotwanie balustrady plastykowe na plot i bramkę ze sztachetek nie wymaga pozwolenia na budowę ani raportowania tego faktu gminie z wyjątkiem kilku wypadków.

Ploty PVC na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie przekraczające wysokości 2,2 m budowane miedzy dwoma przylegającymi działkami nie zadają żadnych formalności formalnych. Dotyczy to także ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w pobliżu dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy sztachety z Winylu na ogrodzenie i bramę ze sztachetdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia winno zawierać gatunek ogrodzenia, metodę zrealizowania jego montażu i proponowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia trzeba doczepić oświadczenie o prawie do dysponowania posiadłością w celach budowlanych oraz jeśli jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do budowy sztachetki z PCV na plot i bramkę ze sztachet wymagane są uzupełniające uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na miejsce wjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można rozpocząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może powstać w sytuacji, kiedy zamierzane ogrodzenia z plastyku na ogrodzenie i furtkę ze sztachet jest nieadekwatne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku gdy planowane ogrodzenie PVC na plot i furtkę ze sztachetekprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować uzyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zainicjowania prac przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w wypadku ochoty postawienia ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz